Polonia Golina 2-2 (1-0) Orzeł Grzegorzew

Oranje Sport Konin 2-2 (2-2) Polonia Golina

Bramki: 1x Jakub Hyży, 1x Filip Kołodziejczak

Asysta: 1x Krzysztof Budziński

Kara: 2 min – Paweł Górniak (dyskusja z sędziną)

W niedzielę 30 kwietnia 2017r. Trampkarze Młodsi Polonii Golina rozegrali drugi mecz w Grupie Mistrzowskiej. Przeciwnikiem podopiecznych Grzegorza Dębowskiego była drużyna Oranje Sport Konin. Wynik konfrontacji obu zespołów to 2-2. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: 1x Jakub Hyży (asysta Krzysztof Budziński), 1x Filip Kołodziejczak (indywidualna akcja). Pierwsza połowa była wyrównana co można potwierdzić tym, że zespoły miały wiele sytuacji do objęcia prowadzenia. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli Poloniści za sprawą Jakuba Hyżego, który wykorzystał bardzo dobre podanie prostopadłe od Krzysztofa Budzińskiego i w sytuacji „sam na sam” nie miał większych problemów z wpakowaniem piłki do siatki. Po tej bramce nasi zawodnicy zaczęli kontrolować grę i nadawali tempo gry gospodarzom, którzy nie potrafili zatrzymać rozpędzonej Polonii. Ta przewaga naszej drużyny za skutkowała drugą bramką autorstwa Filipa Kołodziejczaka, który zachował czujność w polu karnym jak golkiper gospodarzy wypluł piłkę po uderzeniu z rzutu wolnego Jakuba Hyżego i dobijając ją podwyższył wynik spotkania. Po tej bramce oba zespoły rozpoczęły walkę o wynik. Oranje po utracie dwóch bramek nie podłamało się i po wrzutce z lewej strony boiska i precyzyjnym uderzeniu napastnika nogą gospodarze zdobyli gola kontaktowego. W samej końcówce pierwszej połowy zespół z Konina doprowadził do wyrównania po wykorzystaniu 11-jedenastki. Więc pierwsza połowa kończy się remisem, który nie zadawalał ani jednych ani drugich. Druga odsłona meczu toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy z chwili na chwilę zwiększali swoją przewagę. Nasz zespół skutecznie bronił się całym zespołem w celu utrzymania wyniku. Ta defensywna gra popłaciła. Sędzina po regulaminowych 35-minutach zakończyła spotkanie. Cieszy zdobyty punkt przez naszych Trampkarzy, ale by zająć wysokie miejsce w tabeli potrzeba zwycięstw, które może uda się osiągnąć w 3 kolejce.

Skład Polonii: Nikodem Maćkowiak – Sandra Łukomska, Paweł Górniak, Igor Wiatrowski, Krystian Pecyna – Filip Kołodziejczak, Adam Dzwoniarski, Krzysztof Budziński (kapitan), Kamil Cyferkowski – Jakub Hyży, Kacper Wiatrowski

Rezerwowi: Dawid Biegasiewicz, Dawid Makowski, Mateusz Król, Dawid Sławski, Łukasz Dybczak, Szymon Robak

Trener: Grzegorz Dębowski

Już w najbliższą sobotę 6 maja 2017r. o godz.14.15 na Stadionie Miejskim w Golinie w ramach 3 kolejki GM zespół prowadzony przez Grzegorza Dębowskiego i Artura Szymaniaka podejmie ostatnią w tabeli Kasztelanię Brudzew. W pierwszych dwóch kolejkach drużyna z Brudzewa ma zerowy dorobek punktowy po porażkach 0-7 z MKS-em Tur „1921” Turek i 8-2 z Olimpią Koło. Miejmy nadzieję, że naszemu zespołowi uda się pokonać Kasztelanię i zapisać pierwsze trzy punkty w Grupie Mistrzowskiej!

Polonia Golina – Kasztelania Brudzew  06.05.2017r. godz.14.15

Już teraz zapraszamy zainteresowanych na mecz!!!

Wyniki w 2 kolejce GM 2017:

2             2017-04-29         MKS Tur “1921” Turek    3:0   Górnik Konin

2             2017-04-29         SKP SSP Cienin Zaborny   2:0   Victoria Września

2             2017-04-29         Olimpia Koło   8:2   Kasztelania Brudzew

2             2017-04-30         Oranje Sport Konin   2:2   Polonia Golina